دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی

یکی از پرطرفدارترین رشته های گروه پزشکی، رشته دندانپزشکی است که با دارا بودن مدت زمان تحصیل کوتاه، بازار کار مناسب و درآمد بالا در تمامی کشورها به یکی از پرقابت ترین رشته های تحصیلی در گروه تجربی تبدیل شده است.

با افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ترکیه در سال های اخیر و ارائه این رشته با شهریه های مقرون به صرفه نسبت به سایر کشورها، شرایط ویژه ای فراهم شده تا متقاضیان این رشته، ترکیه را به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی رشته دندانپزشکی در نظر داشته باشند.
امکانات وسیع، آزمایشگاه ها و لابراتوارهای مجهز و امکانات مدرن و به روز دندانپزشکی دانشگاه های این کشور زبانزد خاص و عام است.
أانشگاه های استانبول
شرایط اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در ترکیه
همانطور که گفته شد، پذیرش در رشته دندانپزشکی به دو طریق امکان پذیر است:

  • با آزمون ورودی:
برای تحصیل در تمامی دانشگاه های دولتی و تعدادی از دانشگاه های خصوصی می بایست با شرکت در آزمون های YOS یا SAT و با کسب نمره بسیار بالا (به دلیل رقابتی بودن این رشته) اقدام نمود.

  • بدون آزمون ورودی:
بسیاری از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه بدون آزمون ورودی اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی می کنند. در این حالت سوابق تحصیلی و نمرات دروس اصلی متقاضی در دوران دبیرستان (دوره دوم متوسطه) مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و در صورت حائز شرایط بودن متقاضی، پذیرش صورت خواهد گرفت.
زبان تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه
رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی و یا مخلوطی از این دو زبان ارائه می شود.
برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان مانند تافل (با حداقل نمره 75) و یا معادل آن با مدارک مورد تایید و معتبر دیگر و برای تحصیل به زبان ترکی نیاز به مدرک زبان مانند تومر (با حداقل سطح B2) دارید.
در صورتی که مدرک زبان نداشته باشید می بایست در آزمون زبان دانشگاه شرکت کرده و حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید.
در صورتی که نمره مناسب در آزمون زبان کسب نکنید می بایست در دوره حداقل یک ساله آمادگی زبان در دانشگاه شرکت کنید.
مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
طول مدت تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه، پنج سال است.
تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در قالب یک دوره 2 ساله و پس از آن یک دوره 3 ساله ارائه می شود.
در دوره دو ساله مباحث پایه و تئوری به دانشجویان آموزش داده می‌شود و در دوره سه ساله دانشجویان وارد محیط بهداشتی کلینیک‌ها و درمانگاه‌های دندانپزشکی شده و به طور عملی مهارت‌ها و تخصص‌های لازم را دریافت می‌کنند.
هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شهریه تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکیه در دانشگاه های دولتی و خصوصی کاملا متفاوت بوده و از حدود 8 هزار دلار در سال شروع و تا 28 هزار دلار در سال نیز ادامه می یابد.
برای بررسی دقیق تر شهریه این رشته در دانشگاه مورد نظر خود و یا دریافت لیست شهریه دانشگاه های مختلف می توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در ترکیه
تعداد زیادی از دانشگاه ها در شهرهای مختلف ترکیه، رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند که از جمله آنها می توان به دانشگاه مدیپول استانبول، مدیپول آنکارا، ایستینیه، آنتالیا بیلیم، یدی تپه، اطلس، نیشانتاشی، لقمان حکیم آنکارا، باهچه شهیر، گالاتا، ابوریحان بیرونی استانبول و ... اشاره داشت.
أانشگاه های استانبول
مرکز تخصصی اعزام دانشجوی قیاس نماینده رسمی بسیاری از دانشگاه های ترکیه و طرف قرارداد آنها، امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون آزمون ورودی در بهترین دانشگاه های ترکیه به ساده ترین شکل ممکن را در رشته دندانپزشکی فراهم کرده است. کافی است تصمیم خود را گرفته و با کارشناسان ما از طریق فرم مشاوره رایگان سایت و یا شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمایید.